Неонацисти си правят срещи в библиотеката в Асеновград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:25 / 29.09.2009Коментари ()15227
Сбирка в помещение в градската библиотека в Асеновград, по време на която са отправяне неонацистки призиви, ще разследва ДАНС. Клубът, предоставен от местната управа за репетиции преди няколко години, е станал трибуна за маждународни фашистки срещи. Истината лъснала случайно - при засичане на изразходваната ел. енергия се оказало, че там има повече консумация от нормалното. Кметът на общината Христо Грудев заяви, че е разговарял с двамата младежи, които са държали ключа и от разговора с тях разбрал, че най-вероятно не са очаквали, че ще се стигне до това, което се е случило.

На въпрос като кмет на града и политик как ще коментира това събитие и неонацистки призиви д-р Грудев отговори, че всяко крайно нещо не е добро в едната или в другата посока. "Аз съм привърженик на по-умерените неща. Искам обаче да подчертая, че не съм запознат с всичко, което се е случило. Не е приемливо и не трябва да се стават подобни неща. Защото, ако се върнем назад в историята - именно така е започнало всичко в Германия, за да се стигне накрая до световна война. Затова тези неща трябва още в началото, в зародиша им да се вземат мерки и да не се допускат", категоричен е той.

Човекът, който е дал ключа преди четири години, главен библиотекар Екатерина Христева, вече не работи там. Тя заяви, че докато е работела в библиотеката е държала връзка с младежите и е убедена, че помещението е използвано наистина за репетиции.

След приключването на вътрешната проверка общината ще реши кому и какви санкции да наложи, в това число и за консумацията на тока.


Още по темата: общо новини по темата: 2
07.01.2010 »
07.10.2009 »

Още новини от Регионални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Neonacisti-si-pravyat-sreshti-v-bibliotekata-v-Asenovgrad-111835
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.