Радев: Недопустимо е държавни органи да възпрепятстват работата на Конституционния съд
Автор: Петър Дучев 12:48 / 11.03.2025Коментари ()1756
©
Недопустимо е държавни органи да възпрепятстват работата на Конституционния съд да се произнесе по законността на избора. Това заяви държавният глава Румен Радев пред журналисти на полигона в "Ново село".

"Настоявам всички отговорни институции да положат максимални усилия за незабавно разрешаване на този случай. Залогът вече не е само честността на изборите. Залогът е функционирането ни като демокрация", допълни президентът.

По думите му е изключително важно да намерим вярното решение, а то е КС да си изпълни задачата.

"Залогът е дали задкулисието ще погълне цялата държава, или ще намерим сили да го отхвърлим. Явно задкулисието има интерес от това. Явно тези, които ни казват всеки ден с наглостта си какво и как да правим, а в същото време влекат от скандал в скандал, от криза в криза, имат интерес от подобно развитие", коментира още Радев.

Според него, когато се приключи с този случай, трябва внимателно обмисляне на изборното законодателство, "за да не се допускат избори като последните през октомври м.г., които преминаха под сянката на купения и корпоративен вот при множество нарушения и манипулации, от което се стигна до безпрецедентни искания за касиране на вота".

"Ако отговорните институции се провалят в своите задължения да разрешат този казус, може да стигнем и до свикване на КСНС", уточни президентът.


Още по темата: общо новини по темата: 720
12.03.2025 »
12.03.2025 »
12.03.2025 »
12.03.2025 »
12.03.2025 »
12.03.2025 »
предишна страница [ 1/120 ] следващата страница

Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Radev-Nedopustimo-e-durzhavni-organi-da-vuzprepyatstvat-rabotata-na-Konstitucionniya-sud-2477865
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.