Ще има промени в състава на парламентарните групи? Очаква се решението на КС
Автор: ИА Фокус 07:48Коментари ()1099
© Булфото
Очаква се решението на Конституционния съд по делото за законността на изборите за 51-ото Народно събрание. След него ще стане ясно и дали ще има промени в състава на парламентарните групи.

ЦИК вече изпрати на висшия орган преизчислени данни, получени от "Информационно обслужване". Експерти и вещи лица установиха, че липсват 780 бюлетини.

Припомняме, че в края на февруари Конституционния съд възложи на Централната избирателна комисия да извърши преизчисляването на резултатите, с което да се установи дали ще настъпят евентуални промени в броя на мандатите на политически сили в парламента, както и дали е възможно още една партия да премине бариерата от 4%

Известно е, че делото за законността на парламентарните избори беше образувано след провеждането им, след жалби от няколко политически формации.


Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Shte-ima-promeni-v-sustava-na-parlamentarnite-grupi-Ochakva-se-reshenieto-na-KS-2480203
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.