© | | "Познавам Жоро още от годините след 10 ноември като един от първите обществено ангажирани млади хора. И до днес той продължава да е такъв", заяви Лука Станчев, общественик и преподавател на поколения пловдивчани. Той се обяви в подкрепа на Георги Титюков като човек, изключително консенсусен, но и с ясни позиции, които отстоява. Лука Станчев посочи сериозното присъствие на Титюков в поредица от значими инициативи, не само в Пловдив.
"Жоро работи усилено, за една уникална по своята същност проява за нашите балкански народи - Денят на помирението, който по наша, пловдивска инициатива, с участието на Георги Титюков като представител на Община Пловдив и с подкрепата на Любиша Георгиевски, ние отбелязахме на 9 май, в Деня на Европа", посочи пловдивският общественик. "На този ден в Битоля се събраха военните аташета и представители на посолствата на воювалите страни в Първата световна война. И тъй като в Битоля има български, сръбски, френски и немски военни гробища, този Ден на помирението ние проведохме там.
Всички заедно - някогашни противници във войната, отдадохме почит пред загиналите войни на всички гробища", разказа Станчев. "В същия ден, пред дипломатите кметът на Битоля и Георги Титюков откриха и ремонтирания с наше съдействие път, който води до българските гробища. Тогава Георги Титюков дари на българското читалище в Охрид два пълни комплекта от всички български игрални филми.", допълни видният пловдивски общественик. Лука Станчев бе категоричен, че Георги Титюков е единственият кмет по спорта в Пловдив, който през последните години се е сетил за ветераните-спортисти. "Ние имаме хора, които са дали толкова много за спорта не само на Пловдив, но и на България, а днес са забравени. Жоро успя да ги събере и им отдаде дължимото уважение", каза Лука Станчев.
Той напомни за инициативата на Георги Титюков за провеждането на един баскетболен мач, за който всички още разказват - среща между ветераните на Пловдив и Солун, провела се на брега на Преспанското езеро, край гроба на Цар Самуил и после в Пловдив. |