Изграждането на звено за нуклеарна медицина е толкова спешно, че сме закъснели, защото става въпрос за лечението на най-тежко болните в България. Така и.д. управител на КОЦ - Пловдив доц. Пламен Фотев обоснова нуждата от приемане на предложението от общинските съветници, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Създаването на такова звено е изискване за съществуването на КОЦ като онкодиспансер, обясни Фотев. Направено е проучване на звеното в УМБАЛ "Св. Георги", където има такава апаратура и се оказало, че там записват пациенти за края на декември. "Вие си направете сметка колко е важен всеки един ден за онкоболните", подчерта Фотев.
Управителят каза още:
"Дали ще бъда аз, следващият или по-предишният, предложението е едно и също. Фирмите, които могат да изградят това съоръжение, са 4-5. Предишното ръководство е предложило и вие сте гласували 700 000 лв., но тя не е достатъчна, нужни са още 700 000 лв. Това не е елементарно съоръжение, трябва да има бункер, гама камери, радиоизотопна апаратура и затова се прави нова сграда. Вече са проведени обществените поръчки за апаратурата, но строителството не е започнато, защото не ни стигат парите. КОЦ е заделил 2.5 млн. лв., имаме ги налични, за звеното по нуклеарна медицина.".
При поименното гласуване присъстващите 40 съветници гласуваха "за" предложението.