 © Plovdiv24.bg | Соня Йончева организира музикален сезон, който ще събере известни изпълнители и музиканти в зала "България“ през есента.
"За мен 24 май е най-светлият български празник. От години обмислям да направя нещо по-трайно за моята родина, за публиката, с която съм свързана завинаги. Избрах празника на българската писменост и култура, за да обявя, че сезонът "Съкровени гласове“ ще има своето първо издание през сезон 2023/24 г. в зала "България“. През юни екипът на компанията ми SY11 events ще обяви имената на артистите, които съм поканила“, каза родената в Пловдив Йончева.
Сезонът с музикални величия в зала "България“, организиран от българското сопрано, ще бъде сниман и отразен от телевизия "Медичи“, специализирана в програми с класическа музика и опера.
Очаква се световноизвестната певица също да се включи със свой рецитал във фестивала. Програмата все още не е уточнена.
"Съкровени гласове“ ще се провежда всяка година в България, като организаторите не изключват възможността фестивалът да гостува и в други градове на страната. "Отворени сме за партньорства с други градове. За нас е важно добрата музика да среща своята публика“, коментират от SY11.
|