 © Plovdiv24.bg |  |
"Кметът Славчо Атанасов пое ангажимента, че докато е на този пост до изборите, Община Пловдив ще осигури нужните финанси за Белодробната болница "Кудоглу", заяви днес на посещението си в Пловдив здравният министър Стефан Константинов, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Той, заедно с министър-председателят Бойко Борисов, министърът на финансите Симеон Дянков и образователният министър Сергей Игнатов, откриха новата сграда на Медицинският университет в града.
Константинов подчерта, че болница "Кудоглу" в Пловдив е общинско лечебно заведение и въпреки финансовите затруднения, които има, държавата няма да допусне белодробно-болните да останат без лечение.
Той опроверга съмненията, че съдбата на лечебното заведение зависи от резултата на престоящите избори за кмет в Пловдив.
"И след месец октомври, болните от туберкулоза пак ще бъдат лекувани. Дали ще бъде пак там или ще има преструктуриране, това няма да се отрази на лечението им", категоричен беше Константинов. |