© Plovdiv24.bg | "Здравейте, от доста време чета сайта и виждам, че се справяте отлично с малки и големи проблеми. Обръщам се към вас относно този автомобил, който очевидно не е каран от много време и е един от т.н. трошки по пловдивските улици и градинки", пише на редакционната поща на Plovdiv24.bg наш читател.
"Става въпрос за междублоковото пространство на ул. "Петър Стоев" №34. На въпросното място пред блока вече доста трудно се намира място за паркиране и се навлиза все повече в зелената площ заради такива като този", разказва още възмутеният жител на района.
Специално за нашите читатели припомняме, че на 17 май и с пълно единодушие от 36 гласували "за" и с 0 "против" и "въздържал се" пловдивските общински съветници приеха наредба за намаляване на замърсяването с отпадъци от излезли от употреба коли. Глоба от 300 до 1000 лв. ще плащат собствениците на излязло от употреба МПС, които не предадат возилото на площадки за временно съхраняване в център за разкомплектоване или не го съхранява в собствен имот. При повторно нарушение глобата е от 600 до 2000 лв.
От 3 000 до 10 000 лева ще са наказанията за едноличен търговец или юридическо лице, което предава или изхвърля излезли от употреба МПС-та на места, които не са предназначени за тази цел. При повторно нарушение имуществената санкция скача от от 6000 до 20 000лв.
Кметовете на районите ще назначават комисия, съгласувана с районните полицейски управления, за установяване на ИУМПС (излезли от употреба моторни превозни средства) и на техните собственици. Предписанието към собствениците за преместване на ИУМПС, паркирани по тротоарите, улиците, площадките, откритите обществени паркинги, зелените площи или други терени държавна или общинска собственост, ще се залепва на видно място на моторното превозно средство и представлява стикер по образец, съгласно Приложение № 2 към Наредбата.
ИУМПС се съхраняват в площадка за временно съхраняване. Те се предават за разкомплектоване в център не по-рано от 14 дни от датата на приемането им. Собственикът има право да поиска връщане на автомобила. Освобождаването на автомобила се извършва след като собственикът заплати разходите по принудителното преместване и временното съхранение. В случаите, в които собственик не потърси автомобила си, то ИУМПС се предава за разкомплектоване, се казва още в предложението.
Кметът на "Южен" Павлинка Кацарова обясни за репортер на Plovdiv24.bg, че гражданите могат да подават сигнали за подобни случаи както в районната администрация, така и на сайта на общината. |