Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Професор: Когато студентите се събудят, правителствата падат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:04 / 25.10.2013Коментари ()4626
© Нова ТВ
Продължава окупацията в Журналистически факултет на Софийския университет. Двама студенти дори са пренощували в една от залите на учебното заведение.

"Окупацията няма определен срок. Не е вярно, че тя ще продължи до петък", каза един от студентите. Те допълниха, че основните искания са за честност, истинност, прозрачност в управлението и повече информираност за случващите се събития в страната.

"Окупацията на студентите ще даде резултат", заяви проф. Георги Близнашки, преподавател в Софийския университет.

По думите му това е един много важен сблъсък и е радостно, че младите хора са взели инициативата в свои ръце, след като се е видяло, че улицата губи мощ.

Според него важното е да се разбере, че този път хората търсят развръзка и тя трябва да е в полза на демокрацията.

"Студентите питат как да продължат с действията си", каза проф. Калин Янакиев. 

Според него те са се възпламенили, след като са видели, че по площадите нищо не се е случило. По думите му, когато университетът се събуди, обикновено правителствата падат.

Според двамата преподаватели решението на Конституционния съд по казуса с Делян Пеевски е безумно и това е пробудило студентите. 

"Цинизмът на политическата ситуация в страната продължава въпреки стачките по улиците", каза проф. Янакиев.


Източник: Нова ТВ


Още по темата: общо новини по темата: 543
28.06.2014 »
14.06.2014 »
14.06.2014 »
14.06.2014 »
14.06.2014 »
06.06.2014 »
предишна страница [ 1/91 ] следващата страница

Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Profesor-Kogato-studentite-se-subudyat-pravitelstvata-padat-460817
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.