Всяка държава се стреми логото й да символизира както към какво се стреми президентството й и ЕС като цяло, така и как държавата-председател иска да я виждат останалите европейци, каза посланик Иванов. Той добави, че в конкурса на лого на Българското председателство на Съвета на ЕС могат да участват българи и чужденци, които са професионалисти или хобито им е графичен дизайн и визуална комуникация.
Условията за участие, съставът на журито процедурата и как ще стане изборът на лого са публикувани на страницата на председателството и могат да се видят на следния линк http://www.eu2018bg.bg/bg/view/konkurs-za-logo
Срокът за подаване на предложенията е до 30 декември, а победителят ще бъде обявен през януари. След изтичане на крайния срок за подаване на проектите, всички получени предложения също ще бъдат качени на интернет страницата. За да бъде запазена анонимността на автора при подаването на проектите - необходимите документи като диплома, уверение от университет или портфолио, ще бъдат представяни в отделен запечатан плик.
Този плик, както и пликът със самия проект ще се номерират с един и същи номер. Журито ще получи за оценка само проектите. Имената на авторите ще станат известни след окончателното класиране. Всички професионални организации, университети и държавни структури сами са посочили хората, които да влязат в състава му.
Авторът на избраното лого ще бъде поканен и ще трябва да изработи т.нар. бранд бук, т.е. как да се използва логото. Възнаграждението за знака, бранд бука и авторските права е 10 000 лева. За популяризиране на конкурса е изработен телевизионен клип в 4 версии - 60, две по 30 и 15 секунди.