Ако потребителят търси най-добро съотношение цена-качество, средният клас смартфони са най-удачният избор
Пазарът на смартфони в момента е “пренаселен" от предложения, но добрата новина за потребителите е, че вече човек трудно може да си купи бавен или слаб нов телефон.
Нюансите между различните устройства обаче са много и затова трябва да се избира внимателно. Това коментира в рубриката Портфейл в ефира на Дарик радио Слави Славчев от комуникационната агенция на HONOR в България.
“Най-тривиалният фактор е цената, която определя избора на сегмент от устройства, които можем да си позволим. Оттам нататък основните параметри, които всеки би трябвало да гледа, са качествата на дисплея, батерията и, разбира се, камерата, защото всички обичат да правят снимки с телефона си", коментира Славчев.
Той коментира, че в т. нар. “среден клас" на пазара конкуренцията е огромна, тъй като точно натам се насочват повечето хора при избора на следващия си телефон.
“Не всеки има нужда да си купи “флагман", тъй като това в голяма част от случаите са по-скоро имиджови устройства, подходящи за ограничен кръг потребители. Ако потребителят търси най-добро съотношение цена-качество, средният клас смартфони са най-удачният избор.
“Предизвикателството да гледаме дълго време в малките екрани на телефоните натоварва очите ни и затова трябва да се уверим, че си купуваме устройство с възможно най-добрия екран.
Според Слави Славчев, следващата водеща технология, която може сериозно да промени пазара, са сгъваемите устройства.
“Почти всички производители вече предлагат такива модели, като те постоянно се усъвършенстват. За потребителите е голямо предимство да имат в джоба си телефон, който при нужда може да се разгъне до размерите на таблет.
Кога трябва да сменим стария си телефон?
“В момента хората в Европа сменят телефоните си средно на всеки три години. Това може би не е добра новина за производителите, но пък е добре за природата.
Простият отговор на този въпрос е, че решението за смяна на устройството е строго индивидуално. Някои потребители са изкушени от по-добрата производителност и разширените функции на новите телефони", каза още Слави Славчев.
По думите му все по-важна става и темата за киберсигурността, тъй като в телефона вече се съхраняват почти всички финансови и лични данни на потребителите. А голяма част от софтуерните ъпдейти са насочени точно в тази посока.