ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Александър Йорданов: Няма политически сили, които да свалят правителството
Автор: ИА Фокус 22:10 / 29.03.2025Коментари (0)800
© NOVA NEWS
"Нормално беше лидерът на първата политическа сила да бъде премиер. Борисов да бъде премиер и да отговаря за политиките си и за министрите. Правителството в момента няма алтернатива. В този парламент няма политически сили, които да се комбинират, така че да свалят правителството", каза бившият евродепутат от СДС Александър Йорданов.

"ДПС-Ново начало" постъпи по единствено възможния и добър за България начин – запази дистанция спрямо правителството, но в решителни моменти за страната, твърдо подкрепя евроатлантическия курс. ПП-ДБ даде козове на прокремълските партии в България да получат сила, да бъдат в ситуация да атакуват правителството. Ще ми бъде любопитно как ПП-ДБ ще вдигат ръка с "Възраждане", МЕЧ и "Величие", за да свалят правителството", посочи той.

"Депутатите от "Демокрация, права и свободи"-ДПС са тези народни представители, които самият Ахмед Доган определяше като лица, символизиращи обръчи от фирми. Доган многократно е казвал, че управлението се реализира чрез обръчи от фирми, че той разпределя порциите в държавата. Той многократно заставаше на прокремълските позиции. Най-големият проблем, който създаде е това, че преди да е изтекла една година от първото демократично правителство на България, избрано през 1991 г. Доган оттегли подкрепата си от него. Стигна се до свалянето на правителството на Филип Димитров. Сега моята прогноза е, че АПС няма да оттегли подкрепата си за правителството. Ако го направи, рискува да не влезе в парламента на следващите избори", подчерта Йорданов.

"Най-напред победителите на изборите – ГЕРБ-СДС, се обърнахме за подкрепа към ПП-ДБ. Истината е, че предложихме на най-близката до себе си като идеи коалиция да управляваме заедно, за да изпълним един дълг. "Демократична България" избяга от тази отговорност към България. С това си действие минаха в зоната на опозицията, където са прокремълските партии на България. Така ДБ избра да е в едно пространство с "Възраждне", МЕЧ и "Величие", заяви той.

"Аз съм противник на говоренето против съдебната система у нас. Категорично не съм съгласен, защото не е вярно. Знам колко достойни и честни хора има в тази система. Нямам честта да познавам европрокурорът Теодора Георгиева, но знам, че излезе видео с нея. Тя, ако е истински и достоен съдия, трябва да излезе и да каже: "Да, аз съм тази, която записаха да иска подкуп" или да каже обратното: "В никакъв случай не съм аз". Първо трябва да видим нейната честност", заключи Йорданов.


Още по темата: общо новини по темата: 150
01.04.2025 »
30.03.2025 »
29.03.2025 »
27.03.2025 »
26.03.2025 »
26.03.2025 »
предишна страница [ 1/25 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Арестуваха Дани Кики
Бюджет 2025
Отношенията между САЩ и ЕС
Футбол - други
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: