Бивш министър: Може да се обяви нулева учебна година

Автор: Гено Петров
Коментари (0)
10:09 / 17.12.2020
3064
Ако в други държави учебната годината се обяви за нулева, е възможно и при нас да стане така. Дано не се стигне до такава световна норма. Струва ми се, че МС ще направи всичко възможно да избегне подобно нещо. Това заяви пред Нова тв проф. Тодор Танев, бивш министър на образованието.

По думите му "не може да кажем, че присъственото обучение е по-добро". "Математика и музика се учат по-лесно онлайн. Медицината обаче се преподава доста трудно в електронна среда", поясни проф. Танев.

Според него мерките срещу COVID-19 са неизбежни. "Преди няколко дни майка ми почина от коронавирус. Сигурно вече всеки има познат болен или починал. При нас мерките не са толкова строги, както в други държави. Изглежда, че в България политическите аргументи са надделели. Живеем във времена, в които трябва да се съобразим с "новия ни съквартирант"– COVID-19, който няма да си отиде", каза още бившият просветен министър.

Той сподели, че вероятно ще се ваксинира, но още не е сигурен, тъй като е възможно ваксината да има странични ефекти.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Вятър, дъжд и температури, които няма да ни стоплят
От днес до понеделник затварят част от АМ "Тракия"
Не е шега! След скандална заповед затворниците в Бургас вече имат...
Бивш енергиен министър за "Боташ": Такава историческа глупост мно...
Тошко Йорданов за чатовете на Петков и Пеевски: Те като гаджета с...
Съдът с решение за Лена Бориславова


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).