България се озова в черна статистика относно коронавируса в Европа

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (6)
13:36 / 07.07.2020
13158
България попадна в черните хроники за най-много заразени с COVID-19 в един футболен отбор след случая с Валенсия. Броят на регистрираните с коронавирус в Черно море е 16, както Plovdiv24.bg информира читателите си още вчера.

Такъв случай няма в нито една европейска държава до момента, като изключим испанския клуб. В края на месец март цели 25 души от щаба на "прилепите" бяха с положителни проби.

В последните три месеца обаче Черно море държи рекорда на Стария континент. Припомняме, че заразата пламна след мача между Царско село и "моряците" 1:4, след като първо излезе положителната проба на Мартин Кавдански от новака в елита. Впоследствие се разбра, че сред пипналите заразата за още трима играчи на Царско село и собственикът на клуба Стойне Манолов. 

Наскоро 25 заразени имаше и в казахстанския Кайсар – 25, където треньор е Стойчо Младенов. Бившата съветска република обаче е част от Азия.

Там помощници на Екзекутора на Ливърпул са Анатоли Нанков, Тодор Янчев, доктор на тима е Иван Дойчев, а нападателят Алекс Колев също е част от отбора. Нито един от българите обаче не е с коронавирус.

Виж коментарите (6)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Двамата извършители на жестокото убийство вече са с обвинение
От "Пирогов" с първи подробности за ученика, паднал от четвъртия ...
Смразяващи разкрития за убития мъж, намерен в мазе - в стомаха му...
Възможни са задръствания на изхода на София по АМ "Тракия" към Бу...
БНБ с важни отговори за еврото по въпроси, които ни засягат
На каква база се изчислява размерът на обезщетението при пенсиони...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).