Една трета от българите смятат, че COVID-19 е измислица, а мерките срещу него са фашистки

Автор: Гено Петров
Коментари (4)
19:00 / 12.11.2021
5832
40 на сто от българите вярват, че данните за смъртните случаи от Ковид-19 са фалшиви, а една трета от сънародниците ни определят мерките за борба с пандемията като фашизъм. Също една трета от българите вярват, че Ковид-19 е измислица, сочи проучване на Центъра за изследване на демокрацията, направено сред 800 пълнолетни между 22-ри октомври и 8-и ноември. 

Според неправителствената организация основните дезинформационни канали идват от Русия, като се използват социалните мрежи за създаване на фалшиви новини. 

Ситуацията с Ковид-19 и "зелената сделка" са най-често атакуваните от хибридните медии теми у нас, информира БНР.

Руслан Стефанов от Центъра за изследване на демокрацията поясни, че тези теми се използват най-често за противопоставяне на българите и в сегашната предизборна кампания: "Тази токсична смес от липса на доверие в институциите и от поляризацията в социалните медии поставят България в проблемно положение, което изисква тези въпроси за отношението между свободата на словото и социалните медии да се разглеждат в българското политическо пространство, нещо, което липсва от кампанията за президентски и парламентарни избори". .

Виж коментарите (4)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Появи се снимка на шофьора, премазал малката Сияна!
Цяла България е предупредена за утре!
Първа версия за смъртта на близнаците Пенкови
Почина виден наш журналист, отразявал смъртта на Георги Марков, а...
Бащата на Сияна: Това лице има основна вина за трагедията!
Две оставки в АПИ след трагичния инцидент със Сияна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).