Евродепутат от БСП: Трябва да напуснем коалицията, ако пратим оръжия на Украйна

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:20 / 29.03.2022
2162
"БСП трябва да напусне властта, ако пратим оръжие на Украйна и пуснем Скопие в ЕС. Иначе доверието към партията ще се срине и ще сме маслинова клонка за легитимност на решенията на коалицията“. Това заяви пред Нова нюз евродепутатът от Петър Витанов.

За него има вакуум в лявото пространство, затова може проект на Стефан Янев да намери място в него.

"След ковид пандемията навсякъде има подем на леви движения. Надявам се БСП да върне своето доверие, това може да се случи. Искаме да възобновим диалога в партията с Крум Зарков. Искаме идейно обновление на партията. Не съм съгласен БСП да е оправдание за катастрофа на правителството“, смята той.

"Очаквам силен натиск в края на френското председателство на ЕС за това България да вдигне ветото за членство на Северна Македония. Това ще се случи не на всяка цена, а при изпълнени условия“, подчерта Витанов. И уточни, че прогнозата му е за предсрочни избори до края на годината.

По думите му България ще продължи да разчита на въглищните централи дори по-дълго от предвиденото. "Възможно е газ да се внася от Египет, Алжир и Нигерия. Всяка замяна на енергоносители и доставчици на газ изисква време. Намаляването на зависимостта от Русия с 2/3 докрая на годината е невъзможно, тъй като 90% от газа идвам оттам, при среден процент 40 за Европа“, посочи той.

Според него санкции от "Росатом“ ще доведат до "връщане в пещерите“.

Виж коментарите (0)

Още по темата (4536):
07.04.2025 Видео от удара по Кривой Рог: France 24 публикува кадри от ресторанта, точно преди да падне руската ракета "Искандер"
04.04.2025 "Глупаво е да не се възхищаваш на Путин": Бащата на Илон Мъск призна, че той и синът му са във възторг от руския президент
02.04.2025 Бивш шеф на Пентагона и ЦРУ: Путин разбира само от сила, Тръмп ще разбере това съвсем скоро
29.03.2025 Взриви се лимузина, част от конвоя на Путин
27.03.2025 Убиха Анна Прокофиева
25.03.2025 Анализатор: Американската администрация никъде не е заявила, че ще клекне пред исканията на Путин
Още новини от Национални новини:
Убийцата от "Захарна фабрика": Няма да се повтори
Вече събират средства за Гимназията по изкуства в Трявна
Още един пациент от Кочани, лекуван в България, се завръща в Севе...
Отиде си известен археолог
Прокуратурата в Ямбол с проверка по случая с починалото бебе
Оставиха в ареста обвиняемите за жестокото убийство на мъж в кв. ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).