Гърневски: Лично ген. Мутафчийски е информирал Радев за положителната проба на началника на ВВС

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (5)
17:04 / 25.10.2020
13279
"На 18-и октомври, в неделя, между 16:00 и 16:30  Радев е получил смс от ген. Мутафчийски, който го е информирал, че е контактувал с хора, заразени с коронавирус. Президентът е отговорил на съобщението. Това може да се провери. Румен Радев продължава да лъже и лепна петно на България. Целият свят говори, това е национално престъпление". Това заяви в ефира на "Неделята на NOVA депутатът от ГЕРБ Спас Гърневски.

По думите му в рамките на няколко месеца президентът е направил три невероятни политически глупости. "Това не може да го направи дори начинаещ политик, не може да направи дори някой, който се учи за политик в детската градина", смята той.

“Една от най-големите глупости бе да снеме доверието си от правителството. Доверие, което той не е давал по Конституция. Друга грешка бе, когато излезе с вдигнат юмрук и каза "Мутри вън". Президентът започна опит за преврат", обясни Гърневски.

“Радев насочи стрелите си към правителството с надеждата да се отклони вниманието от грешките, които самият той извърши", категоричен е депутатът от ГЕРБ.  

“Правителството не искаше през 2021 г. България да бъде председателства инициативата "Три морета“. Тази година страната ни има два важни избора - парламентарни и президентски избори. Тази инициатива изисква внимание и на правителството, и на президенството", поясни той.

Виж коментарите (5)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Не е шега! След скандална заповед затворниците в Бургас вече имат...
Бивш енергиен министър за "Боташ": Такава историческа глупост мно...
Тошко Йорданов за чатовете на Петков и Пеевски: Те като гаджета с...
Съдът с решение за Лена Бориславова
Овцевъд: Тази година никой не търси агнета – работата e на зор
Политолог: И Левски да стане премиер - ще бъде обвинен в корупция...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).