И Кирил Симеонов потвърди, че премиерът пише есемеси на хората на Слави

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
08:35 / 20.06.2022
2406
"Нямам никаква информация дали други депутати от "Има такъв народ" ще ме последват, аз взех еднолично това решение, не мога да кажа какви преговори или разговори се водят", заяви в "Денят започва" Кирил Симеонов, който последен се отцепи от партията на "Има такъв народ".

По думите му хората искат алтернатива срещу статуквото.

"Това, което преля чашата, е свалянето на председателя на Народното събрание. Аз гласувах заедно с моята парламентарна група, направих го от лоялност. Има две възможности - или нови избори, или кабинет с ГЕРБ и ДПС. И двата варианта са недопустими, липсва адекватна комуникация на високо ниво. Най-вероятно ще има предсрочни избори, парламентът ще е изключително фрагментиран и разнопосочен отново", допълни Кирил Симеонов.

Според него няма да може да се състави адекватен кабинет.

"Имах един разговор с "Продължаваме промяната" и нищо не ми е предлагано", добави Кирил Симеонов.

Той коментира информацията, че по време на заседанието, на което се обсъждаше оставката на Никола Минчев, премиерът Кирил Петков е писал смс-и на някой от депутатите така: "Става въпрос за друг колега, знам кой е, но мисля, че не е коректно да му споменавам името в ефир".

"Моята червена линия е ГЕРБ и статуквото, а ние сега помагаме да се върне този модел, но не мисля, че решението са предсрочни избори", каза още Кирил Симеонов.

Виж коментарите (0)

Още по темата (767):
04.09.2022 Слави Трифонов провокира с нестандартни клипове
10.08.2022 Ивайло Вълчев от ИТН: Ако е имало сценарий за падане на кабинета "Петков", не е бил написан от нас
10.08.2022 Крие ли имуществото си Слави Трифонов?
29.07.2022 ИТН ще се яви самостоятелно на предсрочните избори
29.07.2022 Готвят и жена за премиер на новия служебен кабинет, ето коя е тя
28.07.2022 Тома Биков: Правителството беше свалено от ареста на Борисов
Още новини от Национални новини:
Атанас Зафиров: От днес БСП е различна, председателят ще бъде пръ...
Загиналите от касапницата край Видин са от пловдивския квартал "С...
Жълт код в 13 области: АПИ с апел към шофьорите
Проф. Огнян Герджиков: Сериозен порок за България е нестабилното ...
След фотофиниш: Атанас Зафиров е новият председател на БСП
Лошото време попречи на медицинския хеликоптер да помогне на пост...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).