Иво Сиромахов: Добре ще е понякога в затвора да канят политици! Поучително е!
В пазарджишкия затвор има училище за хората, лишени от свобода и вчера бях поканен там от Красимира Паунова и моя приятел Илия Михайлов, за да направим заедно с учителите една образователна игра. Това написа Иво Сиромахов в личния си профил във Фейсбук, видя Plovdiv24.bg.
Поставяхме на учениците различни задачи, свързани с българската литература, история и география и видях хора, които търсят светлината на просвещението зад мрачните стени на затвора.
Тази среща събуди различни въпроси у мен – за престъплението и наказанието, за възможността човек да бъде превъзпитан, за това дали тези хора изобщо имат шанс да бъдат интегрирани в обществото, след като излежат присъдите си.
Възхитен съм от всеотдайността на учителите, с която изпълняват своята просветителска мисия.
Би било добре понякога да канят в затвора политици. Просто за да видят как изглежда светът, гледан зад решетките.
Поучително е.