Извънредна заповед за безопасни условия на работното място!

Автор: Диана Бикова
Коментари (0)
10:59 / 02.04.2020
14633
Министърът на труда и социалната политика Деница Сачева ще издаде днес заповед, касаеща безопасните и здравословни условия на труд, които трябва да бъдат организирани от работодателите, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Въпреки всички ограничения и въпреки всичко, което трябва да спазваме и да продължим да спазваме, за да можем да поддържаме ниски нива на разпространение на болестта и съответно - ниски нива на хората, които ще заболеят, а най-вече да имаме колкото се може по-малко жертви" - поясни Сачева. 

В заповедта се включва:

- до отмяна на извънредното положение работодателите да прилагат мерки за превенция и да провеждат извънреден инструктаж на работниците и служителите, - въвеждане на пропускателни режими,

- създаване на такава организация на работа, където е възможно да се спазва дистанция, където не е възможно - да се осигурят прегради и други възможности, с които да се сведат до минимум преките контакти между работниците, 

- задължително почистване и дезинфекция в рамките на поне два пъти в работния ден,

- при сменен режим - дезинфекция след всяка смяна,

- осигуряване на необходимите условия за спазване на лична хигиена на работниците и служителите - течаща топла вода, миещи препарати, кърпички за еднократна употреба, дезинфектанти и др.,

- осигуряване на добра респираторна хигиена чрез редовно проветряване на помещенията,

- дезинфекция и проветряване на превозните средства след всеки курс при използване на служебен транспорт,

- временно отстраняване от работа на работници и служители, които проявяват грипоподобни симптоми. 

"Факт е, че няма как да спрем всички икономически дейности, но всички можем да бъдем максимално отговорни и да направим необходимото така че да предпазим и да спасим колкото се може повече човешки живот" - коментира социалният министър.


Виж коментарите (0)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Кметът на Трявна: Търсим опции за възобновяване на учебните часов...
Община Плевен отменя всички обществени прояви в памет на малката ...
В Пловдив започват извънредни проверки след смъртта на 5-годишнот...
Имат ли право на обезщетение за безработица българите, които са р...
Кирил Петков заведе дело срещу Пеевски
Земетресение в Перник


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).