Камера щракна четири пъти моторист със 180 км/ч на задна гума

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (31)
12:23 / 23.07.2015
8291
Само в рамките на седмица, в дните от 13 до 19 юли, са заснети 1200 нарушители на Закона за движение по пътищата. 

Случаите на шофиране с превишена скорост в столицата са засечени от стационарните камери, монтирани на Телевизионната кула и на Околовръстния път, след пътен възел "Бояна". Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

При най-фрапиращия случай скоростта на превозното средство била със 100 км/час над максимално разрешената за участъка. Моторист е засечен четири пъти да преминава по пътното платно, движейки се само на задна гума със 180 км/час при позволени 80 км/час. 

Със същата камера е установен и джип, който преминава със 170 км/час - скорост, надвишаваща с 90 км/час ограничението.

Общо шестима са водачите, засечени през седемдневния период да преминават пред обсега на камерите със скорост, надвишаваща с над 50 км/час допустимата, обозначена за пътния участък.

Нарушителите ще бъдат уведомени по съответния ред, предстои да бъдат отнети свидетелствата им за управление на МПС. На останалите ще бъдат наложени глоби.


Виж коментарите (31)
Още новини от Национални новини:
Ивелин Михайлов влиза в парламента, ето новите депутати
Официално: "Величие" получава 10 мандата в парламента, само ДПС н...
Продължава издирването на Христина от Бургас
Валентин Мундров: "Информационно обслужване" изчислява резултата,...
Съвет от ЕПЦ: Внимавайте какви лични данни давате на търговците
Финансов експерт: Спестяванията в банките се обезценяват, предлаг...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).