ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Кметът на Трявна: Търсим опции за възобновяване на учебните часове, ще използваме сградата на съседно училище
© NOVA
След пожара в националната гимназия за приложни изкуства в Трявна, при който изгоря почти целият покрив, падналият сняг затруднява дейностите по възстановяване на училищната сграда. А следващите 10 дни са обявени за неучебни за учениците.

Кметът на Община Трявна Денчо Минев обясни пред NOVA, че са се свързали се с архитект, който разполага с архитектурно заснемане на училището. Той посочи, че към момента обаче щетите стават още по-големи, защото вали сняг, започва да има конструктивни изменения и по стените. На втория и първия етаж вече има течове. И допълни, че местната власт държи връзка с институциите, но предстои много работа.

Минев подчерта, че след отмяна на учебните занятия се търсят опции за тяхното възобновяване, като в момента се прави организация за започването им в сградата на съседно основно училище.

Учителят Добрин Атанасов каза, че има много самоорганизирали се доброволци, които искат да помогнат.

Преди това обаче сградата трябва да бъде обезопасена от алпинисти. Кметът посочи, че ако към момента влязат доброволци, има риск за тях.

Надеждата е сградата да бъде възстановена до началото на новата учебна година. За това ще е необходима помощ от държавата, доброволци и средства от благотворителност.

А Георги Стефанов, който преподава дизайн в училището, с насълзени очи днес влезе в кабинета си, за да прибере малкото оцелели след огъня вещи.

Припомняме, че пожар изпепели покрива на Професионалната гимназия за приложни изкуства "Тревненска школа". В общежитието към гимназията към момента на инцидента е имало деца. За щастие пострадали няма. На място бяха изпратени 15 огнеборци. Щетите са огромни заради което е обявена и е благотворителна кампания.


Още по темата: общо новини по темата: 1
07.04.2025 Ученици излизат в принудителна ваканция






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Световна черна хроника
"Паяците" в Пловдив останаха без лиценз
Поскъпване на хранителните продукти
Зима 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: