Костадин Костадинов: Искаме третия мандат, готови сме с правителство

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (3)
11:51 / 24.10.2022
2608
"Искаме третия мандат, готови сме с правителство", това заяви на брифинга на стълбището пред БНБ Костадин Костадинов - лидер на ПП "Въздраждане", предаде репортер на Агенция "Фокус".

Да се спрат всякави действия в посока влизане на България в Еврозоната, призова Костадинов.

"Очевидно е, че датата 01.01.2024 година не е постижима, защото не отговаряме на много от критериите. Например не отговаряме на  ифнлационния критерий. В момента той е над 50%.  Не овладяваме инфлацията", заяви Костадинов.

Трябва да се направи експертен разговор по темата, а не да се говори за приемането на еврото, само като за панацея. Министерството на икономиката отдели 10 млн. лв.  а рекламиране на еврото и дава само едната гледна точка. Сега е редно да даде още 10 млн. лв, за да се обяснят ползите от запазването на българската валута, която е една от най-старите и стабилни валути в света, стана ясно от думите му. 

"Считаме, че трябва да се разговаря с всяка една от заинтерсованите партии и да се чуе мнението им по въпроса. Наша контактна група ще отправи покани към всички партии за разговори по темата.  Искаме този разговор да е публичен", каза лидерът на ПП "Възраждане".

"Въпросът за еврото трябва да се постави на референдум. България и Румъния са  единствените страни в ЕС без нито един референдум - нито за приема в ЕС, нито за членството в НАТО", каза още той.. 

Костадинов коментира и темата за финансовата рамка за следващата година и възможноста за актуализация на бюджета.

"Скептичен съм относно пиемане на бюджет, но тепърва обаче ще го раглеждаме и ще чуем мнението на нашите специалисти", заяви той. 

На въпроса дали биха подкрепили чужди политики и партии, той от говори, че от "Възраждане" биха го направили, ако останалите споделят техните виждания, особено по темите за влизането на България в Еврозоната, за териториалния суверенитет на страната и падането на санкциите срещу Русия.

48-то НС Костадинов обяви за "мъртвородено", а липсата на диалогичност е основна негова характеристика.

Виж коментарите (3)

Още по темата (982):
18.10.2024 18 народни танца в подкрепа на № 18 тази вечер в "Белите брези"
22.02.2023 ВМРО прекратява разговорите с "Български възход"
27.12.2022 Юрий Асланов: Беше глупаво да се правят промени в Изборния кодекс
26.12.2022 Юрий Асланов: Парламентарно представените партии тупкат топката, изчаквайки и готвейки се за местните избори
15.12.2022 Трифонов: Вежди Рашидов е Дядо Коледа, Десислава Атанасова - Снежанка, а Петков и Василев са седемте джуджета
10.12.2022 Атанас Атанасов: На Борисов му трябва политическа пералня
Още новини от Национални новини:
Предупреждение за опасно време в по-голямата част от страната
Харалан Александров за данните за изборите: Има несвършена работа...
Почина Иван Таков
Икономист: Бойкот на веригите, без да се погрижиш за дистрибуцият...
Биологичната майка на Мариян Пасков: Всеки път са го били като не...
Почина Норайр Нурикян, един от шестимата българи с две олимпийски...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).