Коя е госпожа Джихад?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (12)
10:06 / 07.12.2014
9373
Наричат я госпожа Джихад, по документи е Александрина Ангелова, а в средите на мюсюлманите е известна и като Мерикшен. Тя е единствената жена у нас, обвинена в радикален ислям и проповядване на война.

Името ѝ нашумя след акцията на ДАНС, при която бяха задържани 7 души. В момента имамите и Александрина Ангелова са в ареста, след като в четвъртък Пловдивският апелативен съд постанови постоянна мярка задържане под стража.

Любовта към Хасан Щърбов отвежда преди няколко години Александрина в село Старцево, край Златоград. Запознали се по интернет, харесали се и заживели на семейни начала. Мъжът е имам в селото. Той е и един от свидетелите срещу нея по делото за радикален ислям. В родната му къща откриваме неговите близки.

Тук в село Старцево живее и още един от свидетелите срещу Мерикшен, както е позната в мюсюлманските среди Александрина. Моника Феизова е жената, чиито разкази повеждат разследващите по следите на Александрина Ангелова. По нейни думи, арестуваната е подучвала жените в района как да карат мъжете си да носят бради и да се обличат в арабски носии.

Майката на Александрина, която живее в Белгия, разбрала наскоро, че дъщеря й е напуснала Старцево. Учудила се, когато разбрала, че дъщеря й е приютена от майката на основния заподозрян по делото за радикален ислям Ахмед Муса Ахмед в Пазарджик. И тя, като останалите близки на момичето, твърди, че дъщеря ѝ е невинна.

Източник: Нова тв


Виж коментарите (12)

Още по темата (69):
19.02.2021 Ахмед Муса "посечен" в Пловдив!
10.12.2020 Съдът даде ход на делото за радикален ислям в Пловдив
12.11.2020 Делото за радикален ислям зацикли в Пловдив
15.10.2020 Ахмед Муса Ахмед доведен с белезници в Пловдив!
03.05.2019 Тази е окончателната присъда на Ахмед Муса!
27.04.2019 Ахмед Муса влиза на топло за 4 години заради проповядване на радикален
ислям
Още новини от Национални новини:
Не е шега! След скандална заповед затворниците в Бургас вече имат...
Бивш енергиен министър за "Боташ": Такава историческа глупост мно...
Тошко Йорданов за чатовете на Петков и Пеевски: Те като гаджета с...
Съдът с решение за Лена Бориславова
Овцевъд: Тази година никой не търси агнета – работата e на зор
Политолог: И Левски да стане премиер - ще бъде обвинен в корупция...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).