Мъжът на починалата родилка: Казаха, че сме изтеглили късата клечка

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
08:50 / 26.05.2023
1938
"Първо ще си погреба женичката и после ще си взема детето. Отговорност ще търся до последно. Искам да съм последният човек, който изтърпява тази мъка". Това са думи на Мартин Симеонов - съпруг на починалата 29-годишна родилка от Русе.

Мъжът посочи, че по време на раждането детето се задушава и се налага Цезарово сечение. "То е извадено живо и здраво, проплаква веднага. Жена ми също е добре. 14 часа след това, цяла нощ сме си писали. Имаше страшно големи болки, по нейни думи. Гледах да я успокоя, че докторите си знаят работата. Постоянно ми се оплакваше, че много я боли. В 3:40 ч. сутринта ми пише: "Ох, тази сестра хърка. Ще изпусна шишето да я събудя", допълни той пред NOVA.

Според Симеонов никой не е проверил какво се случва с родилката.

"Не може да я оставиш и да легнеш да си спиш. Въпросът ми към АГ "Канев" е откога децата се носят при родилките в интензивно отделение. На нея два пъти са  ѝ го занесли в 3:30 ч. през нощта", каза още мъжът.

От болницата пояснили, че причината за смъртта била белодробна емболия.

"Това ми го казаха, когато бях до трупа ѝ. Всички се бяха събрали като аптекарски шишета и се бяха наговорили. Тя е починала в 6:58 ч., а те ми се обадиха в 8 ч. Казаха, че сме изтеглили късата клечка. И че на 1000 родилки умира една. Обясниха ми го съвсем нормално, без никакви притеснения", допълни мъжът на починалата жена.

По думите на Симеонов, ако е имало някого при родилката, е могло да се направи нещо.

"Тя става, за да повика жената, че много я боли и се свлича на земята. Кога са я намерили - не е ясно… когато са се наспали", е мнението му.

Детето е момченце, живо и здраво и се казва Белослав.

"Тя много държеше на това име. Всеки ден идвам и си го гушкам, защото е частица от нея. Нямам врагове, но на най-големия си враг не пожелавам такова нещо", каза Мартин.  

Бащата на почернения мъж беше категоричен, че трябва да има съд и затвор за всеки, който не си върши работата.

"Тази, която е правила операцията, вече е била осъждана веднъж условно. Би трябвало сега да влезе в затвора и да излежи присъдата си", коментира той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Ивелин Михайлов влиза в парламента, ето новите депутати
Официално: "Величие" получава 10 мандата в парламента, само ДПС н...
Продължава издирването на Христина от Бургас
Валентин Мундров: "Информационно обслужване" изчислява резултата,...
Съвет от ЕПЦ: Внимавайте какви лични данни давате на търговците
Финансов експерт: Спестяванията в банките се обезценяват, предлаг...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).