Игнатов ще поиска още промените на Закона за висшето образование да не засягат студентските стипендии, както и средствата за издръжката на един студент, и това да бъде вписано при второто четене на закона. С тези наложените промени депутатите задължават образователния министър да извършва проверки във ВУЗ-овете, които управляват имоти публична държавна собственост. При установени нарушения от страна на университетите, това може да спре изплащането на държавните субсидии за социално-битови разходи, което включва и издръжката на самите студенти и получаваните от тях стипендии, което според министър Игнатов вероятно е "недоглеждане".
Евентуално орязване на студентските стипендии би могло сериозно да затрудни тези от студентите, които не са успели да се класират за настаняване в университетско общежитие, тъй като големите университети разполагат с различен брой места в общежитията. В някои от учебните заведения стаите са по-малко от желаещите да живеят в тях и тогава алтернатива за младите хора остава свободният наем в някои от кварталите на София, където обаче е и по-скъпо. 15-процентен ръст при сделките за наеми отчитат агенциите за недвижими имоти заради студентското търсене на квартири преди началото на новата учебна година.
Относно изискването в закона на 100 метра от учебните заведения да не работят казина и игрални зали след 22.00 часа, което пък е друг сериозен проблем с многобройните нощни заведения в "Студентски град", образователният министър коментира, че, ако те са частна собственост, то няма как тя да бъде забранена по административен ред.