ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Оранжев и жълт код, НИМХ с предупреждение, но не за снеговалеж
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:19 / 18.02.2025Коментари (0)7545
© НИМХ
През нощта на много места в Източна България ще продължи да вали сняг, като значителни ще бъдат валежите главно в югоизточните райони. Ще има условия за виелици и навявания. Вятърът в Източна България ще се задържи умерен от север-североизток. Над западната половина облачността ще бъде разкъсана, все още предимно значителна. Там ще духа слаб вятър от запад-северозапад.

Минималните температури в повечето места ще бъдат между минус 8° и минус 3°, за София - около минус 7°. Утре валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места ще продължи да вали сняг, в крайните югоизточни райони – дъжд и сняг. В източната част от страната ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. През втората половина на деня над западните и централните райони облачността ще намалява. Там ще духа умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат предимно между минус 3° и 2°, за София - около минус 1°.

Над планините преди обяд облачността ще е все още значителна. Сняг ще превалява в централните и източните дялове на Стара планина, в Източните Родопи и Странджа. След обяд над масивите в Западна България облачността ще се разкъса и намалее. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 4°, на 2000 метра - около минус 10°.

По Черноморието ще бъде облачно. Главно по южното крайбрежие ще има значителни валежи от сняг, в най-южната част – от дъжд и сняг. Ще продължи да духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 0° и 4°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 18 мин. и залязва в 18 ч. и 4 мин. Продължителност на деня: 10 ч. и 46 мин. Луната в София изгрява в 0 ч. и 11 мин. и залязва в 9 ч. и 56 мин. Фаза на Луната: един ден преди последна четвърт.


Още по темата: общо новини по темата: 554
24.02.2025 »
21.02.2025 »
04.12.2024 »
26.10.2024 »
15.10.2024 »
28.09.2024 »
предишна страница [ 1/93 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Ботев в Лига Европа, сезон 2024/2025
БК Локомотив Пловдив
147 години от Освобождението на България
Бюджет 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: