Пак напрежение на българо-турската граница

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
12:03 / 31.01.2014
2481
Отново има опасност от напрежение между превозвачите на българо-турската граница. Причината е, че двете страни все още не успяват да договорят квотите за разрешителни. Това може да доведе до затваряне на границата с Турция от опашка от камиони.

Квотите за разрешителните се предоговарят всяка година. От българска страна е заявено желание за среща с турски представители на "Автомобилна администрация". Подобна среща обаче не се е провела и не е насрочена. Това обясни Димитър Ганев - изпълнителен директор на "Автомобилна администрация". Вместо предоговаряне от Турция са изпратили разрешителните, които са съгласно квотата, договорена през 2012-а за 2013 година. Те възлизат на 5 хил. Анализът показва, че турските превозвачи ползват около 125 000 - 130 000 разрешителни, а българските им колеги - 10 хиляди разрешителни.

"В тази връзка, спазвайки принципа за реципрочност, ние им изпратихме същия брой за разрешителни, който те са ни изпратили на нас, и отново заявихме нашето желание за среща", обясни Ганев.

От 30 януари турската страна е обявила за невалидни всички еднократни разрешителни за автомобилен превоз между двете страни. Това решение е взето едностранно от турската страна. По думите на Ганев, като причина Турция изтъква, че България е трябвало да предостави 125 000 транзитни разрешителни за тази година.


Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Сигнал за бомба в НДК
Нова година, нова цена на водата
Съдът не уважи исканията на шестима политици по казуса със залича...
Не са открити взривни устройства при проверка на куриерски пратки...
ГДБОП в мащабна операция
Доц. д-р Илиян Костов: Прецедент е да се взимат повторни проби от...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).