Плевнелиев: България ще бъде среднобогата държава

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (47)
13:51 / 19.01.2012
7836
Новоизбраните президент и вицепрезидент на страната Росен Плевнелиев и Маргарита Попова положиха днес клетва пред Конституцията в парламента, в присъствието на главата на Българската православна църква патриарх Максим, настоящия държавен глава Георги Първанов, премиера Бойко Борисов, членове на кабинета и официални лица.

При влизането на Плевнелиев и Попова в залата за клетвата те бяха посрещнати със ставане на крака от избраниците, а депутатите от Атака вдигнаха плакати "Плевнелиев избран с измама".

Росен Плевнелиев обяви за своя кауза превръщането на страната ни в среднобогата държава, в която народът живее достойно, а младите хора остават. Плевнелиев обеща да работи за подобряване на бизнессредата, повече европари, както и за създаване на обществена нетърпимост към корупцията и престъпността. В речта си пред депутатите Росен Плевнелиев разкри представата си за България през 2020 година - с високоскоростни влакове, енергийно ефективни кооперации и по-високи доходи.

"Сега доходът на българския гражданин е 43 процента от средния за Европейския съюз. През 2020 година е не по-малко от 60%. Сега България изнася зърно, през 2020 година изнасяме храни. Сега Българските държавни железници са пред фалит, през 2020 година високоскоростни влакове транспортират стоки, услуги от Азия през България към Европа с 200 километра в час. Сега почти няма българин, който да е доволен от системата на здравеопазването, през 2020 година спешната помощ стига за броени минути до всяка точка на България. Корупцията и източването на Здравната каса са станали невъзможни. Сега 2 700 000 български граждани живеят в енергийно неефективни панелки. През 2020 година поне половината от тях живеят в обновени квартали, сметките за енергийни разходи са паднали двойно, а стойността на тези жилища се е удвоила", заяви в словото си Плевнелиев.

Виж коментарите (47)
Още новини от Национални новини:
Атанас Зафиров: От днес БСП е различна, председателят ще бъде пръ...
Загиналите от касапницата край Видин са от пловдивския квартал "С...
Жълт код в 13 области: АПИ с апел към шофьорите
Проф. Огнян Герджиков: Сериозен порок за България е нестабилното ...
След фотофиниш: Атанас Зафиров е новият председател на БСП
Лошото време попречи на медицинския хеликоптер да помогне на пост...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).