Половин милион българи тръгнаха на път за Гергьовден

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
14:13 / 05.05.2018
5171
Близо половин милион българи тръгнаха на път за трите почивни дни около Гергьовден. Около 70 000 ще посетят Сърбия, Македония и Румъния, по информация на Института за анализ и оценка на туризма. Най-предпочитано място за почивка в чужбина обаче остава Гърция. Затова се очаква през целия ден трафикът по главен път Е-79 и магистрала "Струма" в посока южната ни съседка да бъде интензивен.

По данни на туроператори през последните години все повече българи избират нашите курорти за почивка заради културния туризъм. Преди месец са направени резервации за хотелите и семейните къщи в Банско и Добринище. Много българи ще прекарат почивните дни в Гърция, където цените преди началото на активния летен сезон са по-ниски. Три дни all inclusive излиза не повече от 300 лева на човек. Предпочитаните дестинации там са Кавала и остров Тасос.

През целия ден мобилен екип ще следи за спазването на правилата за движение по пътищата по един от най-опасните участъци в страната - Кресненското дефиле.

Пътни полицаи ще бъдат ситуирани на граничните пунктове с Гърция и Македония. На Кулата-Промахон ще работят достатъчен брой гишета на вход и изход, така че да не се образуват колони от чакащи автомобили и в двете посоки. От Института за анализ и оценка на туризма съобщиха, че за трите почивни дни в българските градове и курорти се очаква да пристигнат повече от един милион чуждестранни туристи.

 

Източник: Кросс

Виж коментарите (0)

Още по темата (15):
07.05.2018 Защо по празниците стават едни от най-тежките катастрофи? Да чуем КАТ
Пловдив!
07.05.2018 Рай или призрачен град? Няма да повярвате как изглежда Пловдив преди голямото прибиране!
07.05.2018 Безплатната "синя зона" е факт, но само при едно условие!
06.05.2018 500 порции агнешки курбан раздадени навръх Гергьовден в два пловдивски
храма
06.05.2018 Хит! Много пловдивчани предпочетоха това изумително красиво място!
06.05.2018 Ниско прелитащ Ми-17 с националния флаг поздрави пловдивчани за 6 май
Още новини от Национални новини:
Радев в Пловдив: Тук съм, за да говоря с младите хора за бъдещето...
Шефът на най-добрия цирк у нас: Тези 50 лева за какво ще ми стигн...
Експерт: Първата слънчева мартенска седмица показа ужасяващото по...
Нова "ало измама" с Revolut
Брокери предлагат на своите клиенти варианти за 6% годишна възвръ...
Александър Андреев: ЦИК е поискала изборните чували от съответнит...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).