Предупреждават ни за обилни валежи, в планините - сняг

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
08:40 / 17.10.2013
8841
"Жълт" код за обилни валежи е обявен в 22 области на страната, сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология. Предупреждението е валидно за за областите Пловдив, Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Варна, Шумен, Бургас, Ямбол, Сливен, Стара Загора, Смолян, Кърджали, Хасково.

Днес времето над страната ще бъде облачно и дъждовно. Най-слаби ще са валежите в югозападните райони. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Източна България - силен вятър от северозапад-север. Максимални температури между 11° и 16°. Атмосферното налягане е значително по-ниско от средното за октомври. В следобедните часове ще започне да се повишава.

В планините ще е облачно, билата ще са в мъгла. Ще вали дъжд, над 1800 метра - сняг. Ще духа силен вятър от северната четвърт. Температурите ще се понижат и на 1200 метра максималната ще бъде около 9°, на 2000 метра - около 3°.

Над Черноморието ще е облачно и дъждовно. Ще духа силен вятър от север-северозапад. Максимални температури на въздуха: 14°-16°. Температурата на морската вода е 16°. Вълнение на морето 2 - 3 бала.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Кошмарен трафик към Гърция: Хиляди са блокирани
Шофьор качи клип от АМ "Тракия", но мрежата го грабна, че той е п...
Ексклузивно: Мариан Бачев уволни арх. Петър Петров
НЗОК: Над 20 хил. лекари са сключили договор с нас
Нова потребителска такса за болничен престой
Неприятната прогноза за утре вече е факт


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).