Румен Петков нарече ген. Мутафчийски "гологлаво пингвинче"

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (11)
09:01 / 12.02.2021
10832
Продължава регистрацията на партиите и коалициите за предстоящите парламентарни избори. "АБВ" ще се регистрират днес, сами.

Председателят на партията Румен Петков заяви в "Денят започва", че още през октомври са заявили готовността си за партньорство и за конструирането на един сериозен солиден субект в лявоцентристкото пространство, но за съжаление разговор не се е получил.

"Имаме сериозни отлики с някои от политическите партии, нетърпимостта към корупцията, към тоя брутализъм в управлението, неспестяването на истината за уродливите действия на прокуратурата, мълчанието на някои от останалите в последните месеци на тая тема, и усещането за самодостатъчност от БСП", изброи Петков.

Той коментира, че и до ден днешен не знае защо той, президентът Първанов и д-р Желев са били изключени от БСП. По думите му, те са изразили ясно отношението си към енергетиката и то се е разминавало генерално с разбирането на тогавашното ръководство на БСП.

На въпроса защо не са се разбрали за коалиция с Мая Манолова, Румен Петков отговори, че не обича да го лъжат.

"Когато един човек се изправя и казва: "Аз няма да правя политически проект" преди една година и половина, и няколко месеца по-късно прави откровено политически проект и това не впечатлява никого, е малко странно. Но според мен по-лесно обяснимото е как се мълчи на темата решението на Софийска градска прокуратура да спре разследването срещу шкафчето с един милион евра на Бойко Борисов", допълни председателят на "АБВ".

Той подчерта, че винаги са били против яхането на протеста, защото това е протест на гражданите. По думите му, опитът той да бъде яхнат политически е грозноват, а за съжаление това е станало.

Румен Петков коментира, че и преди е казвал, че няма да води листа по много причини. Едната е, че трябва да има мярка - и изброи, че е бил кмет, министър, депутат.

"Хората искат генерална промяна и ние това добре го разбираме. Ние кандидатираме млади и енергични хора, които са изключителни специалисти в сферите си", допълни лидерът на "АБВ".

Според Петков, ако един лидер вижда съществуването на собствената си партия, за да е в парламента, това е малко грозновато. Той коментира, че не само не му липсва присъствието в парламента, но и в последно време се гордее с отсъствието си там.

Доц. Атанас Мангъров имаше последователни действия през всички 11 месеца. А не като "гологлавото пингвинче", което тероризираше нацията. Това заяви по повод ген. Венцислав Мутафчийски лидерът на ПП АБВ Румен Петков.  

"COVID-19 има, но това ли е най-опасното заболяване? Колко души умряха по стълбите, колко не бяха приемани в болниците, починаха в домовете си от сърдечно-съдови заболявания", попита Петков в ефира на БНТ.

"Вероятно имат различия, така е в едно демократично обществото", коментира той изказването на Георги Първанов, който заяви, че не желае доц. Мангъров в листите на АБВ. 

"Много хора предложиха доц. Атанас Мангъров - членовете ни в Бургас, Варна, София и др. Той ще води листата в 23 столичен район", съобщи Румен Петков.

Виж коментарите (11)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Ученикът, паднал от четвъртия етаж на столична гимназия, е с опас...
За 25-годишен заем от 200 000 лева със средната за пазара лихва м...
Инженер: Вcичко нa пaзара на бюджетните жилища се продава нeзaбaв...
Ученик падна от четвъртия етаж на столично училище
Регионалният министър поиска освобождаването на шефове в АПИ
Бизнесмен: Кохортата, родена по време на Виденовата криза, е поко...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).