Щерев: През зимата изкарах грип, който почувствах доста по-тежко от коронавируса

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
11:17 / 26.06.2020
8719
"Съгласих се да приема поканата за предаването ви, защото искам да обясня, че ситуацията не е толкова страшна, колкото изглежда. Чувствам се добре и имах леко висока температура. През зимата изкарах грип, който почувствах доста по-тежко от този вирус. Най-важно е да се реагира навреме и да потърсите лекарска помощ." Това заяви за "Здравей, България" легендата на българската борба - Симеон Щерев.

Той коментира и състоянието на сина си – Николай. "Той потърси лекарска помощ, едва когато вече не можеше да диша. Тренираше до последно и смяташе, че това е една обикновена настинка", каза Щерев.

Легендата е на мнение, че синът му е направил грешка, че е продължил да тренира активно, когато е почувствал първите симптоми на заболяването.

Треньорът на Русия смята, че синът му Николай се намира в ръцете на големи професионалисти. Той изказа искрени благодарности към всички лекари, намиращи се на първа линия в борбата със заразата. "Поклон пред всички лекари", каза Щерев.

По думите на треньора, съпругата му също е имала много леки симптоми и се чувства добре. "Не усещам нищо притеснително. Чувствам се абсолютно здрав. Бил съм на много места и не знам как може да съм се заразил", завърши Щерев.

Виж коментарите (1)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Въвеждат реверсивно движение от утре до Великден на АМ "Струма" 
Промени в списъка на пътищата с тол такси
Намаляват цените на личните карти и други документи
Как се изчислява работа, положена след пенсионирането и отразява ...
Извънредна кампания на ГИТ в строителния сектор изведе наяве фрап...
Правителството с решение за хора с трайни увреждания


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).