Социолог: ПП-ДБ и Радев заложиха капан на Бойко Борисов за еврозоната, за да търсят политически дивиденти

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
21:55 / 06.02.2025
1028
Ще видим много тежки дебати за бюджета, регулаторите, изборното законодателство. За мен управляващите не бързат и явно чакат накъде ще задуха вятъра. Виждате, че Тръмп се държи меко казано непредвидимо, изборите в Германия също ще окажат влияние у нас. Това са причините управляващите да са в изчаквателен режим и затова няма какво толкова много да се анализира. За мен все пак Борисов ще успее да се договори и да сформира тематични мнозинства за бюджета и регулаторите. Вече сме виждали ГЕРБ и "Възраждане" да гласуват заедно.

Това каза в студиото на NOVA NEWS политологът от социологическа агенция "Мяра" Първан Симеонов, който коментира политическата ситуация у нас.

"ПП-ДБ и Радев заложиха капан на Бойко Борисов за еврозоната, за да търсят политически дивиденти. Българинът все още се колебае за еврото и Борисов може да не изгуби много, ако не влезем в еврозоната. Просто това ще е още едно неизпълнено обещание от него. Аз съм убеден, че голяма част от обществото се изгубва в спора за еврозоната и не разбират точно за какво става въпрос. Ако не влезем в еврозоната, ПП-ДБ ще повтарят - ето, Борисов е виновен и ще печелят пред своите избиратели. Борисов пък ще отговаря - как да влезем в еврозоната, като ми оставихте такъв бюджет. Всеки ще търси политическа печалба, но тя ще е само за пред твърдите ядра. Опозицията в НС е трагедия и ситуацията е идеална за Борисов. ПП-ДБ, "Възраждане", ДПС - Ново начало и МЕЧ - тези партии са абсолютно несъвместими. Те тръгнаха да искат вот на недоверие и се усетиха, че няма как да сложат подписите си под един и същ документ", даде пример Първан Симеонов.

Виж коментарите (0)

Още по темата (81):
06.02.2025 Борисов за назначенията от кабинета: Това си е работа на премиера, всички те са съгласувани
06.02.2025 Левон Хампарцумян: Ако пари се появяват отникъде, значи в МФ трябва да има уволнения
05.02.2025 Назначени са шестима заместник-министри
05.02.2025 Премиерът разпореди МВР, НАП, АПИ и Митниците да затегнат контрола по пътища и граници
02.02.2025 Кирил Петков: С какво право Борисов дава указания на финансовия министър
02.02.2025 Премиерът лети за Брюксел
Още новини от Национални новини:
Явор Божанков: Асен Василев ни води самосиндикално към катастрофа...
Гуцанов: Това са безобразни печалби
Предвидени са 499 милиона за увеличение на възнагражденията на пе...
Криминалистът Иван Савов: В момента е сезонът на самоубийствата
Разкриха кой е продал фаталния вейп, от който момче от Плевен пад...
Кметът на смолянско село: Лекарите се качват с цяло снаряжение – ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).