Стъки инициира референдум за машинното гласуване и еврото
Станислав Недков, лидерът на Консервативно - патриотично движение, публикува свои размишления в профила си във фейсбук. ММА боецът разсъждава за машинното гласуване, еврото в България и за това дали българите в чужбина трябва да гласуват за национален парламент. Стъки обяви, че ще започне подготовка за организиране на национален референдум по тези 3 въпроса.
РЕФЕРЕНДУМ
Скъпи братя и сестри,
С Недялко Недялков, основахме Консервативно - патриотично движение КПД като алтернатива на проядената от корупция политическа система.
Обещахме Ви промяна и днес Ви предлагаме нещо конкретно - иницииране на национален референдум с 3 точки...
1. ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА 100% МАШИННО ГЛАСУВАНЕ?
Данните от последните избори - в секциите с машини активността е 38%, а с хартия е около 50%. Имаме най-ниската избирателна активност на прехода. 2 200 000 гласуваха с хартиена бюлетина на 04.04. Сега, 3 месеца по-късно, 600 000 от тях не отидоха да гласуват, след като в 45 НС бе въведено задължителното машинно гласуване..
След, като и Конституционният съд не пожела да ни чуе, на нас ни остана един единствен вариант - да ги задължим да отменят машинното гласуване чрез този Референдум.
Всички европейски страни, които направиха опит с машинно гласуване, скоро след това го отмениха, като в Германия дори беше забранено от техния Конститиционен съд - поради непрозрачност на цялата процедура на гласуване.
2. ДА ПРИЕМЕ ЛИ БЪЛГАРИЯ ЕВРОТО?
Според мнозина експерти това ще доведе до повишаване на цените на стоки и услуги, но не и на заплатите и пенсиите. Левът е едно от малкото български неща, които все още не са ни отнели. Посегнаха на традиционното семейството между мъж и жена, посегнаха на децата, като искат гей двойки да осиновяват, а Слави Трифонов чрез чалгата посегна и на хорото ни. Посегнаха и на Православната Църква.
Съгласни ли сме да си дадем и геройския “лев"?
3. ТРЯБВА ЛИ ДА ГЛАСУВАТ БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПАРЛАМЕНТ?
Един от основните приоритети на КПД е борбата с демографската криза. Трябва да направим така, че да приберем българите от чужбина, а не да им разкриваме секции, при които гаранцията за честно отчитане на техния глас е почти нулева. Държавата трябва да създаде условия за икономически растеж, инвестиции и откриване на нови работни места, за да прибере в родината тези българи, които са отишли временно или сезонно да работят в чужбина.
За българите, които са се установили трайно там, гласуването е един добър повод те да се приберат в родината, за да видят роднини и приятели.
Започваме подготовка за организиране на национален референдум по горните 3 точки. Търсим съмишленици и доброволци, които да се включат в обществено полезната ни инициатива.
Това не са предложения, а въпроси на които не политиците, а българските граждани трябва да дадат отговорите.