Съдът в Пловдив се произнесе: 12 години затвор за момичето, заклало приятеля си

Автор: Васил Динев
Коментари (14)
17:46 / 09.10.2016
27361
Апелативният съд в Пловдив потвърди решението на Кърджалийския окръжен съд по делото за убийството на 20-годишния Бекир Хашим от село Жинзифово. Обвиняема по делото е връстничката му и бивша негова приятелка Гьокчан Гюлюстан, която направи пълни самопризнания, съобщава БГНЕС. 

12 години зад решетките е присъдата, потвърдена на втора инстанция, която може да се обжалва пред Върховния касационен съд. Освен на срока в затвора, момичето е осъдено и да плати по 150 000 лв. кръвнина на родителите на убития Бекир, както и разноските по делото. 

Пред Апелативния съд в Пловдив Гьокчан твърдеше, че не е искала да нарани бившия си приятел, който я е изнудвал и тормозел. 

Тя каза, че срещата в землището на село Широко поле, където е станало убийството, не е по нейна инициатива, а на Бекир, а ножът е носела със себе си за самозащита. 

Тя каза още, че не е искала да го убива, а само да го пореже по ръката, но той така се е нахвърлил върху нея, че сам се е нанизал на острието в сърдечната област. Съдът обаче не прие тези твърдения, вместо това разчете умисъл в поведението на подсъдимата след убийството - тя е прибрала ножа, изтрила е следите от кръв по него и то е изхвърлила заедно с джиесема на убития в контейнер за боклук в Кърджали. Твърдението на защитата, че тези улики са намерени единствено по нейните самопризнания, остана без последствие.

Сътрудничеството на подсъдимата със следствието все пак определи по-кратко наказание в затвора от това, което искаше прокуратурата. Вместо 18, тя е осъдена на 12 години. Не бе прието още на първа инстанция и огромното обезщетение от 1 млн. лв., което искаше семейството на убития - сумата е редуцирана до общо 300 000 лв.

Виж коментарите (14)
Още новини от Национални новини:
Появи се снимка на шофьора, премазал малката Сияна!
Цяла България е предупредена за утре!
Първа версия за смъртта на близнаците Пенкови
Почина виден наш журналист, отразявал смъртта на Георги Марков, а...
Бащата на Сияна: Това лице има основна вина за трагедията!
Две оставки в АПИ след трагичния инцидент със Сияна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).