Трагедия: 3-годишно момченце загуби битката с COVID-19 

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:35 / 30.01.2022
6582
3-годишно дете е сред жертвите на COVID-19 за изминалото денонощие. Това показва справка в Единния информационен портал. Според данните на Министерство на здравеопазването момченцето е било с хронично неврологично заболяване. 

В тази връзка продължава апелът на лекарите за ваксинирането на деца, които имат хронични заболявания.

"Във ваксинационния пункт на болницата от началото на годината имаме над 250 деца, които са преминали на имунизация. Не сме наблюдавали никакви сериозни и нежелани лекарствени реакции от ваксината срещу COVID-19. Много е важно да бъдат имунизирани децата, които имат придружаваща патология". Това заяви в студиото на "Събуди се" директорът на СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев" д-р Благомир Здравков.

"Децата, заразени с COVID-19 се увеличиха – като брой. Но хубавото при варианта Омикрон е, че много малка част от тях за щастие имат нужда от болнично лечение. Останалите могат да бъдат лекувани в домашни условия", подчерат той. 

По думите му при Омикрон самият белодробен паренхим  - дихателната площ на белия дроб, се засяга сравнително по-рядко. "Този вариант засяга най-често горните дихателни пътища. При най-малките се проявява като бронхиолит", посочи той.

Доктор Здравков предупреди, че в момента циркулира и грипен вирус. "Много често клиничната картина е сходна и трябва да се извърши тестуване, за да се установи дали е коронавирусна инфекция", категоричен е той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (17212):
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
27.02.2025 Проф. Христова: Затоплянето ще изгони грипа
26.02.2025 Родители сигнализираха за липсващ ключов медикамент за лечение на грип
Още новини от Национални новини:
Предложиха ресторанти да бъдат затваряни за 6 месеца, ако се допу...
Мария е на 25 години е от ромски произход, студентка е по медицин...
13 години след атентата на "Сарафово": България връща на Ливан тя...
Експерт с предупреждение за новите дрехи, които купуваме
Ограничават движението по част от АМ "Тракия"
Експерт по пътна безопасност за трагедията със Сияна: На 99% всич...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).