Той се чувствал "наказан от съдбата" и аргументира случилото се на стъпалата пред училището със заключението на комплексната съдебно-психиатрична и психологична експертиза.
Към нея добави и твърдението че заради Симона е правил два опита за самоубийство, като претендира, че за постигане целите на превенцията са напълно достатъчни и 15 години затвор.
В открито заседание в края на миналата седмица апелативният съд отхвърли категорично претенциите , като припомни, че смъртта на момичето е настъпила в резултат на 20 порезно прободни рани, нанесени по тялото й с нож тип "пеперуда".
"Симона е станала жертва на агресията и безмилостното отношение на подсъдимия, който под влияние на интензивни емоции на ревност и жажда за притежаване на ученичката, като особено желан и значим обект, е изгубил контрол над действията. Подсъдимият нанасял ударите с ножа с голямо настървение и неописуема ярост, като продължил да прави това въпреки съпротивата на момичето и виковете за помощ на опиталата се да го предпази жена", се казва в мотивите на съдиите.
Съставът в Бургас е потвърдил присъдата, постановена от Сливенския окръжен съд на 15 септември м.г. Увеличени са обаче паричните наказания за преживените болки и страдания от родителите на жертвата - майката на Симона ще трябва да получи 180 000 лв., а бащата - 140 000 лв.
Убийството на Симона и тежките наранявания на педагожката Султанова и Бахура станаха повод за затягане на охранителния режим в дворовете на сливенските училища. Решението подлежи на обжалване пред ВКС в 15-дневен срок.