Ужасно! Това ли е закуската в болница?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (4)
22:35 / 26.04.2023
4782
2 филии хляб, парче евтин мек колбас, извара или имитация на сирене (имитиращ продукт). Това получи като закуска в столична болница благодетелят Мартин Мартинов, създател на платформата "Подай ръка“.

Самият той от години храни бедните хора в София абсолютно безвъзмездно, има и ресторант – наясно е с качеството на храната и нейното приготвяне от първа ръка. 

Мартинов е отвратен и втрещен от яденето, което се раздава в общинските и държавните болници. Храна, която би трябвало да подкрепя организма при влошено здраве.

"За това ли плащаме здравни осигуровки?“, запита той. 

Бизнесменът отказа да посочи в коя точно болница се лекува, но ситуацията не изненада неговите приятели и познати в социалните мрежи.

От години общинските и държавните лечебници са на такъв хал, коментират с неохота близките му. Независимо дали са под шапката на общината или здравното министерство, родното здравеопазване има спешна нужда от "изкуствено дишане“ и съживяване.

Какво би трябвало да е менюто в болниците – може би няма конкретен отговор на този въпрос. Това на първо място би трябвало да е съобразено с конкретното здравословно състояние на пациентите. При някои се налага високо протеинна диета – яйца, месо и риба, млечни продукти – сирене (истинско!), кашквал и т.н, при други – изобилие от плодове и зеленчуци. При всички положения двете филии хляб нямат особено висока хранителна стойност. При някои пациенти бяла захар или въглехидрати са противопоказни, тъй като такива вещества "подхранват“ заболяването, предаде tvmedia.bg.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Ученикът, паднал от четвъртия етаж на столична гимназия, е с опас...
За 25-годишен заем от 200 000 лева със средната за пазара лихва м...
Инженер: Вcичко нa пaзара на бюджетните жилища се продава нeзaбaв...
Ученик падна от четвъртия етаж на столично училище
Регионалният министър поиска освобождаването на шефове в АПИ
Бизнесмен: Кохортата, родена по време на Виденовата криза, е поко...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).