Заради снайперистите, охраняващи дома на Борисов, ПП-ДБ ще иска изслушване на премиера и вътрешния министър

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
16:18 / 24.06.2024
7995
ПП-ДБ ще настоява за изслушване на служебния министър-председател Димитър Главчев и на служебния вътрешен министър Калин Стоянов за това какви са били причините да се повиши защитата на председателя на ПГ на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов. Това заяви заместник-председателят на ПП-ДБ Атанас Атанасов във връзка с поставения от него въпрос по-рано днес към президента Румен Радев за това охранява ли се дома на лидера на ГЕРБ от снайперисти, предаде репортер на "Фокус"

"Единственото, което съм установил, е, че снимките са достоверни. Не може да не се постави този въпрос, а дали някой не иска, и по какъв начин, да се намеси в този процес (бел. от ред. - за съставяне на правителство), въздействайки върху сигурността на председателя на партията мандатоносител", каза Атанас Атанасов.

Попитан за реакцията на президента Радев за информацията, той каза: "От отговора на президента разбрах колко е пестелив, както се прави в случая. Като не искат да ви отговорят, означава "Прав сте, но не искам да ви отговарям", заяви Атанасов. 

Лидерът на ДСБ коментира още, че въпросът бил от изключителна важност и намекна, че на "Балканите се случват такива неща", без обаче да уточнява какво има предвид. Той обаче не отхвърли възможността за външна намеса.

Атанасов каза още, че е бил потърсен от хора, които по думите му са заемали високи постове в държавата, за да го попитат защо темата не е била обсъждана от парламента.

Виж коментарите (0)

Още по темата (469):
14.11.2024 Йорданова за жалбата, внесена от ПП-ДБ: Не очаквам КС да се произнесе преди месец февруари
04.10.2024 Тошко Йорданов за отбранителната ни способност: В момента да ходим да палим свещи
26.09.2024 Лена Бориславова: Това не е нормално!
26.09.2024 Цирк в парламента: Депутатите останаха на тъмно и запяха националния химн
26.09.2024 Хаос в Народното събрание
26.09.2024 Парламентът остана без кворум
Още новини от Национални новини:
Meteo Bulgaria: Три дни нонстоп снеговалеж, ще натрупа 30 см
Вадят София от Югозападния регион – какво ще бъде новото районира...
Правото на пенсия не се погасява по давност
Нападението в Австрия е "ислямски терористичен акт", свързан с "И...
Балотаж за председател на БСП
Да продадем ли златните си пръстени сега


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).