Застраховката "Гражданска отговорност" пак поскъпва

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (5)
17:48 / 22.09.2016
6651
По-скъпа ще бъде застраховката "Гражданска отговорност" от Нова година. Задължителната полица ще струва с между 5 и 10 % повече, прогнозират застрахователи, цитирани от Нова тв.

В последните два месеца на годината близо 70% от шофьорите подновяват полицата си. Затова в момента от бранша правят разчети за новите цени на "Гражданската отговорност".

В битката за клиенти, в пика на кампанията застрахователите обикновено пускат по-изгодни оферти, но за кратко.

Очакванията са още от началото на следващата година цените плавно да тръгнат нагоре - средно с 20 лева. Брокерите обаче засега нямат сигнали за скок в цената на полицата.

"Няма накъде другаде да върви цената освен нагоре - въпросът е с какво темпо. Не може да се случва друго, защото събитията не намаляват, които застрахователите трябва да плащат, лимитите се увеличават, освен това и съдилищата присъждат все повече и все по-големи обезщетения и тези средства трябва да бъдат събрани от застрахованите лица", каза Стоян Проданов, изп. дир. на застрахователна компания.


Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Атанас Зафиров: От днес БСП е различна, председателят ще бъде пръ...
Загиналите от касапницата край Видин са от пловдивския квартал "С...
Жълт код в 13 области: АПИ с апел към шофьорите
Проф. Огнян Герджиков: Сериозен порок за България е нестабилното ...
След фотофиниш: Атанас Зафиров е новият председател на БСП
Лошото време попречи на медицинския хеликоптер да помогне на пост...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).