Анна Цолова: Вече съм на 47. Мислех си, че никога няма да ми мирише на изгорелите газове на соц-а

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (7)
10:18 / 17.05.2022
109506
Известната журналистка Анна Цолово сподели интересен спомен от детството си. Тя си спомни за детството си и за "Москвич"-ът, който нейното семейство е притежавало. 

"Имахме Москвич. Червен. Баща ми го докара едно лято. Била съм 7-8 годишна. Веднага ни качи в колата. Да се повозим. И на мен ми стана лошо. Догади ми се. Изгорелите газове от москвича влизаха вътре в купето и на мен ми ставаше лошо.

Така беше през цялото време. Родителите ми правеха всичко възможно да ми е добре, но когато тръгвахме на дълъг път (най-дългият беше към българското море, един път в годината) спирахме по няколко пъти. Заради мен. Не харесвах москвича. Имах причини.

И днес ми става лошо от соц-а. И имам причини.

Сетих се за нашия червен москвич, защото Русия ще възражда производството му.

Вече съм на 47. И си мислех, че никога няма да ми мирише на изгорелите газове на соц-а, така както ми мирише през последните години. Особено днес.", написа тя в страницата си във фейсбук.

Припомняме, че активите на "Рено" (Renault) в Русия вече са собственост на руската държава, съобщи руското министерство на индустрията и търговията.

Сделката е ставала възможна след одобрение от страна на руската Федерална антимонополна служба. От "Рено" уточняват, че са си запазили опция в бъдеще отново да изкупят акциите.

И така московският завод на "Рено" ще се върне към производството на легендарния модел "Москвич".

По думите на кмета на Москва Сергей Собянин основен технологичен партньор за възраждането на автомобилния завод "Москвич" ще стане "Камаз". Отначало ще се произвеждат стандартни автомобили, а в бъдещеще се премине и към електромобили.

Виж коментарите (7)
Още новини от Любопитни новини:
Април е благодатен за любов на конкретни дати
Никога не казвайте това на детето си
Веселин Маринов бесен на Рачков
На 99 години почина жената, участвала в убийствата на над 10 000 ...
Експерт посочи храните, които ще ни помогнат да живеем по-дълго
Любимци от "Един за друг" станаха родители за втори път


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).