Божана Апостолова допълни, че без съдействието на университетски преподаватели като Юлия Николова, Живко Иванов, Младен Влашки и Александър Секулов, осъществяването на проекта би било немислимо. Голямо "тичане" по литературата е паднало, за да можем сега да четем тези имена и откъси от произведения на пловдивски и творили в Пловдив писатели, каза още поетесата.
Снощи от 19 часа кметът Славчо Атанасов и художникът Атанас Хранов откриха "Седмият хълм". Градоначалникът отбеляза колко емблематично място за Пловдив е новият литературен хълм, който се набира в непосредствена близост до Античния стадион, Джумая Джамия, Стария град и катедралния храм "Успение Богородично".
В градинката се бяха събрали над 150 души. Под звуците на кавала на Теодосий Спасов и други джаз музиканти десетки пловдивчани получиха като подарък съвсем новото издание "Изъ Пловдивъ въ друго време" - сборник от антрефилета и журналистически материали за Пловдив от началото на 20-и век, публикувани в пресата от онова време. Автор е Емил Стоицов.
Площадът "Седмият хълм" представлява настилане на градината с каменни павета в концентрични кръгове. Между тях, с радиално подредени чугунени букви и чугунени слитъци, са изписани имената на видни български автори, творили в Пловдив, техните произведения, създадени във Вечния град, и цитати от тях.
Източник: Дарик