Даниел реши да рискува, но това му коства много пари в "Стани богат"
Доста рисков играч бе на стола срещу Михаил Билалов тази вечер. Става дума за Даниел Пейчовски, който е дизайнер на мебели. Освен това той е с черен колан по айкидо, като е и инструктор в този спорт. Билалов сподели, че той е гражданин на света, който се е прибрал в България заради жена. Живял е в Катар, Израел и Испания.
"Това е най-щастливият прериод в живота ми“, призна самият Пейчовски.
Той стартира участието си вчера, отговаряйки на първите шест въпроса, ползвайки жокера "50:50“. Сега продължи с питане за 1 500 лева, което бе следното:
"С какво кодово име се нарича най-близкото до успеха покушение срещу Адолф Хитлер?“ Вариантите тук бяха: "Операция "Барбароса“, "Операция "Морски лъв“, "Операция Везерюбунг“ и "Операция "Валкирия“.
Той призна, че е чувал само първия и последния отговор и рискува, като посочи D и това бе успешен ход.
Въпрос 8 бе: "Кой конкистадор побеждава ацтеките и завладява Мексико?“.
Опциите бяха Франсис Дрейк, Америго Веспучи, Франсинско Писаро и Ернан Кортес.
Даниел сподели, че трябва да е някой испанец, попита публиката и 56 процента от зрителите в залата го насочиха към Кортес, което го придвижи напред.
Питането за 3 000 лева бе следното: "Колко уебсайта има в Северна Корея по данни от 2016 г.?“ – 1, 28, 41 или 0.
Тук участникът първо каза, че няма как да са 0, тъй като според него трябва да има някакъв контрол от страна на комунистическата партия в Корея.
"Що? Ако има 0, това е най-добрият контрол“, пък контрира Билалов и добави: "Ако има 0, значи, че в Северна Корея не би следвало да има интернет. Затова трябва да си зададем въпроса има ли интернет и има ли той почва в Северна Корея?“.
Пейчовски в този момент смени посоката на мнението си: "Най-лесният вариант да се избегнат всякакви влияния от външния свят е просто да няма нитернет. Което означава 0 уебсайта“.
"Ама после да не кажеш, че съм те заблудил? Аз спекулирам от една гледна точка“, защити се Билалов.
"28 и 41 ми звучат много невероятно. Колебая се между отговор А и отговор D. Ще рискувам да кажа, че няма никакъв интернет през 2016 г. в Северна Корея“, взе решение участникът.
Билалов обаче му напомни тук, че има жокер "Обади се на приятел“, а жокерът му със сигурност има интернет, на което Даниел отговори, че иска да го ползва малко по-късно.
"Виж сега, можеш да го използваш по-късно, но може и да няма по-късно. Я има интернет, я нула“, продължи да упорства водещият с цел да му помогне, но участникът бе категоричен и посочи D.
Оказа се, че той не е верен, а такъв е 28. Така Пейчовски падна с 1 500 лева надолу и си тръгна с 500 и един жокер "в джоба“.