Атанас Стоев и оркестър "Канарите“ ще свирят на празник на българския дух “Нишка от корен 2025". Големият български събор в германския град Мюнстер ще се проведе на 17 и 18 май.
Организаторите от Българско културно сдружение “Малката България" /Das kleine Bulgarien e.V./ поканиха прославения тракийски оркестър като специални гост-звезди.
“Скъпи приятели, с огромно вълнение представяме нашите специални гости на събора “Нишка от корен 2025" – Атанас Стоев с оркестър “Канарите" и Гергана Стоянова като водеща и член на организационния екип. Съборът ще премине с богата фолклорна програма, която ще ни потопи в магията на българските носии, традиции, култура и занаяти. Преживейте вълшебството на тези дни… Очакваме Ви!" – съобщават от Сдружението на българите в Германия.
Малко по-късно - на 5 юни, Оркестър "Канарите" ще гостува и на Античния театър в Пловдив!