Изложбата „Забранено" отново поставя въпроса за правото на избор на индивида в регламентираната рамка на правилата и законите, за наложеното вето върху личността свободно да изразява себе си. Темата, разбира се не е нова, особено в общества със силен цивилизаторски диктат, дефиниран като култура. Различен е подходът и изборът на медия. В случая, в изложбата „Забранено" това са 15 забранителни табели с диаметър 80 см. (акрилни бои върху дървена подложка) -асоциация с иконописването, а забранителният знак е канонът на 21век. Табелите визират някои доста абсурдни забрани, които имат определено провокативен начин на тълкуване: забранено за бански, забранено за дълги коси, забранено за високи токчета и са алюзия за цялата фрустрираност на общественото живеене. В играта забранено -разрешено ролите са разменени. Посланията на табелите объркващо изискват внимание извън обичайното инерционно забелязване. Тук нормата е аз - четенето, рефлексията, вглеждането или просто напомнянето „къде си".
Трийсетгодишната Светозара Александрова (позната още като Зара Александрова) е запомнящ се автор с участия в престижни изложби и проекти в България и чужбина. Носител е на наградата Гауденц Руф за млад художник (2007); на Втора награда живопис в Конкурс за млади автори и критици на МФ „Св. Св. Кирил и Методий" (2003); на Втора награда от „Gesellschafter ART.AWARD", Aktion Mensch und ART. FAIR 21, EXPO XXI, Кьолн, Германия (2009); на поощрение SIAB от 5-то Студентско международно биенале, Скопие, Македония.
Изложбата „Забранено" в Галерия Сариев е втората самостоятелна изложба на Светозара Александрова след „Документи", Място за срещи, Софийска градска художествена галерия, България (2004) и първата в частна галерия в България. Проектът „Забранено" е от 2010 година и е подготвен за Галерия Сариев.