Масленозеленият суитшърт на Зеленски продаден на търг в Лондон

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
09:05 / 07.05.2022
2733
Прословутият масленозелен суитшърт на украинския президент Володимир Зеленски бе продаден на търг в Лондон за сумата от 90 000 британски лири (110 000 щатски долара), съобщава британският в. "Дейли телеграф".

Стартовата цена беше от 50 000 британски лири. Търгът, организиран от аукционната къща "Кристис", се проведе в музея "Тейт модърн". Средствата от него ще бъдат предназначени за оказване на хуманитарна помощ за Украйна.

В началото му Зеленски говори по видеоконферентна връзка и похвали Великобритания и "смелия Борис" (Джонсън), който го посети в Киев. Самият Борис Джонсън също направи обръщение към участниците в търга.

Сред търгуваните неща беше и обиколка на Киев в компанията на кмета на града и бивш боксьор тежка категория Виталий Кличко, но не става ясно за колко е изтъргувана тя. На търга бе предложен и керамичен петел, подарен на Джонсън по време на негова обиколка из Киев в компанията на Зеленски в началото на април.

Подкрепете Украйна тази вечер, приятели, така че великата стара европейска столица Киев никога да не бъде заплашвана отново и Украйна да бъде цяла и свободна отново, заяви Джонсън към участниците в търга, цитиран от БТА.

Премиерът, който беше първият чужд лидер, говорил пред украинския парламент след руската инвазия, добави, че Великобритания ще продължи да засилва усилията си за подпомагане на Украйна, колко дълго е необходимо. Той допълни, че за Путин е бедствие, че Зеленски е президент на Украйна, но за самата Украйна и за останалата част от света това е благословия и нарече украинския лидер един от най-невероятните лидери в съвременността.

Виж коментарите (2)

Още по темата (4525):
13.03.2025 Путин обяви съгласието на Русия да прекрати военните действия в Украйна
12.03.2025 Зеленски: Украйна няма да признае окупираните територии за част от Русия
12.03.2025 "Путин не ме уважава ли?": Тръмп се подигра с Washington Post
12.03.2025 Евродепутатите: Бъдещето на Украйна е в ЕС
11.03.2025 Зеленски приема предложението за 30-дневно прекратяване на огъня
08.03.2025 Знамение или не: Падна кръст от купола на храм в Киево-Печерската лавра
Още новини от Любопитни новини:
Геро: 50 килограма си заминаха
Пълно лунно затъмнение, ще се вижда и от България
"Бригада нов дом": На по-шокиращо място от това не сме били
Решителна крачка прави една от зодиите днес
Зависими ли сте към TikTok? Създадоха скала за пристрастяване към...
Зрителни смущения, повръщане, сънливост и смърт: Над 160 души са...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).