Пловдивчанин с много силна и впечатляваща игра в "Стани богат"
Силна игра в "Стани богат" направи гидът от Пловдив Камен Панайотов. Той показа солидни знания по разнообразни тематики и стигна до въпрос за 5-цифрена сума.
Работещият от 15 години като екскурзовод не срещна проблеми с първите пет въпроса, гарантирайки си първа сигурна сума. След това отговори правилно с Депеш Мод на шестото питане, което бе за това името на коя група идва от френско модно списание.
Последва правилен отговор "Италия" на въпроса "Титулярните фланелки на кой национален футболен отбор са в цвят, който не фигурира в националния флаг?". Останалите варианти бяха Испания, Дания и Франция.
След това водещият Михаил Билалов обаче го затрудни сериозно като поиска от Камен да каже "Кое е вавилонското божество на плодородието, любовта и войната, чието име носи и един от символите на града?". Тук вариантите бяха Ану, Ищар, Артемида или Хера. Гидът реши да използва първия си жокер - "50:50" и благодарение на помощта му стигна до правилния отговор Ищар.
Малко по-късно изгърмя още един жокер, въпреки че той не му помогна - "Помощ от приятел". Въпросът бе за втора сигурна сума от 3000 лева - "Как се нарича женската персонификация на САЩ, наложена през XIX в.?". Опциите, които му предложи Билалов, бяха Каролина, Вирджиния, Колумбия или Виктория. След като приятелят му на телефона не успя да се сети, той сам се спря на Колумбия и така продължи напред в предаването.
"Директор на коя организация от 2017 г. насам е българката Мариана Коцева?", бе следващият въпрос, а възможните отговори - Европол, Евростат, Европейската централна банка или Европейската комисия. Тук Панайотов повика и последния си жокер - помощ от приятел в публиката, който бе неговият баща. И двамата се обединиха около Евростат и това бе правилният отговор.
Така се стигна до въпрос за 10 000 лева: "Църквата на нашия спасител върху пролятата му кръв" е построена в Санкт Петербург на мястото на убийството на:", а опциите бяха Александър Пушкин, Александър II Освободител, Сергей Есенин и Николай II Романов. Тук участникът се отказа, а извън играта грешно посочи Пушкин, докато правилното бе Александър Втори.