Струва ли си сега да купуваме биткойни?

Автор: Рени Томович
Коментари (0)
16:49 / 25.01.2023
4878
Възходът на биткойн в началото на 2023 г. накара много инвеститори да се замислят дали да купуват криптовалута сега. За да разберат проблема, редакторите на BeInCrypto проведоха проучване, в което взеха участие пазарни експерти. Казваме каква гледна точка се придържат опитни представители на крипто общността

Експертът по крипто обмен на StormGain Дмитрий Носков смята, че инвестирането в криптовалута сега изглежда привлекателно. Той обясни гледната си точка с потенциала за растеж на пазара на фона на облекчаването на паричната политика на Федералния резерв на САЩ след активно повишаване на лихвените проценти през 2022 г.

"През декември регулаторът повиши основния лихвен процент до 4,5% годишно. Тази година според някои прогнози растежът му ще продължи, но ще бъде умерен. Облекчаването на паричната политика на Федералния резерв ще допринесе за растежа на обменния курс на криптовалутата, тъй като инвеститорите ще се върнат към тези активи, прехвърляйки пари от доларови инструменти в тях. Така че сега като цяло има благоприятна ситуация за навлизане на пазара. Криптовалутите имат място за растеж. Можете да се възползвате от момента, докато все още не е започнал пълномащабният възход “, обобщи нашият събеседник.

Основателят и визионерът на MarsDAO Владислав Утушкин от своя страна отбеляза, че никога не е късно да се купува криптовалута.

Управителят на активи на инвестиционната компания Cresco Finance Артем Ибрагимов смята, че низходящата тенденция все още не се е обърнала. Според него ще бъде възможно да се формира портфейл, след като цената достигне диапазона от ,900-36,500 за инструмента BTCUSDT.

"В момента има добри шансове за пробиване на стойността от 600, което ще провокира движение към зоната 700-6700“, обобщи нашият събеседник.

Дмитрий Мазанов, представител на MediaChain Ecosystem, също се придържа към негативния сценарий. "Ако говорим за биткойн, тогава в момента не бих го направил [купувам]. Мечият тренд все още не е приключил. Но бих купил стейбълкойна USDT, тъй като има голяма вероятност да се повтори сценарият от миналата година през пролетта, с ръст на долара“, обобщи Дмитрий Мазанов.

Основателят и главен изпълнителен директор на Listing.Help, Сергей Хитров, вярва, че стратегията за осредняване на разходите в долари ще помогне за разрешаване на съмнения дали настоящият момент е добър за навлизане на пазара. Това включва планиране на редовни покупки на активи. Стратегията помага да се осреднят инвестиционните разходи

Работата по стратегията беше подкрепена и от главния изпълнителен директор на Amir Wallet Марат Минбаев.

"Ако сте дългосрочен инвеститор, тогава можете постепенно да придобивате крипто активи, като по този начин осреднявате покупната цена. Сега пазарът е в мечи стадий, но някой ден тенденцията ще се промени - това е неизбежно. Затова трябва да се придържате към стратегията и да не предприемате прибързани действия. Например, купихте биткойн сега за 000, а утре пазарът отново падна с 000. Няма нужда да бягате и да продавате на загуба. Бъдете спокойни, следвайте плана. Колебанията на пазара са полезни за търговеца. Винаги съветвам инвеститор да купува биткойн и Ethereum като най-надеждните и добре познати монети и не забравяйте, че един биткойн винаги е равен на един биткойн", в заключение каза нашият събеседник.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Данъчeн експерт: Повечето стоки в "Тему" са под 150 евро, но няма...
61-годишна жена роди, кръстиха бебето Петър, таткото е на 65
Ретроградният Меркурий настъпва, това обаче може и да е добре
Ошашавиха Иво Сиромахов: Деца учат във Френската гимназия в Пловд...
Руши Видинлиев: Форматите обслужват много повече телевизиите, отк...
Инстаграм с полезна функция


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).