ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Музика
Личности
Културни
Кино и филми
Други
Кулинарни
Свинско сърце бие две години в тяло на павиан
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:28 / 06.04.2016Коментари (1)2918
©
В бъдеще пациентите със сърдечни заболявания може да имат шанс за нов живот със свински сърца в гърдите си, посочват изследователи, които съобщават за пробив в областта на междувидовата трансплантация. 

На фона на липсата на органи от донори използването на сърца, бели и черни дробове от животни за спасяване на човешки живот е една от главните цели на медицината. 

Една от главните пречки обаче е отхвърлянето на животинските органи от човешката имунна система, пише "Дискавъри нюз", цитиран от Фокус.

Учени от САЩ и Германия обявиха, че са успели да поддържат живо трансплантирано в павиан свинско сърце - примат, който е братовчед на човека, за рекордните две години и половина. Методът съчетава генетична модификация и медикаменти за подтискане на имунната система. 

"Това е изключително важно, тъй като ни доближава до използването на такива органи при хора," казва Мухамад Мохиудин от Националния институт за сърцето, белите дробове и кръвта в щата Мериленд, САЩ. 

"Ксенотрансплантатите - органи за трансплантиране между различни видове, имат потенциала да спасят хиляди животи всяка година, които губим, заради липса на донорски органи," посочва той.

При експерименти с пет павиана сърцата са продължили да бият в продължение на 945 дена, подобрявайки предишния рекорд на същия екип.

Свинските сърца не са заместили сърцата на маймуните, а са били свързани с кръвоносната система чрез два големи кръвоносни съда в коремната област на павианите.

Трансплантираното сърце се е свивало и отпускало като нормално сърце, но собствените сърца на павианите са продължавали да функционират, за да изпомпват кръв. Това е утвърден метод за тестване на реакция на отхвърляне на органи.

Органите от донори често биват отхвърлени от имунната система на пациентите, тъй като тя ги разпознава като чуждо тяло и съответно като заплаха.

Изследователите са използвали сърца от прасета, които са били генетично модифицирани да имат висока степен на толерантност към имунни реакции. Това ги е направило неразпознаваеми за естествената защита на приемащия организъм.

Следващата стъпка е трансплантиране на свинско сърце в павиан, казва Мохиудин, добавяйки, че сърцата от прасета биха могли да започнат да се присаждат на хора в "обозримо бъдеще".








Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
ами с тея двойни стандарти няма да стигнете далеч.. и за това ще ви се стовари скоро всичко обратно! Защо да не ползваме хорските сърца и органи за спасяване на хиляди животински животи... изродени твари
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Любопитни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Ноември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
51-ото Народно събрание
Зима 2024/2025 г.
Коледно-новогодишни празници 2024/2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: